Halina Kwiatkowska – Pałac Mieroszewskich w Będzinie 11.04.2018

3

Wystawa prac Haliny Kwiatkowskiej „Czar nici”.

W związku z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej Haliny Kwiatkowskiej odbył się wernisaż jej prac pt. „Czar nici” pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Pasją Haliny Kwiatkowskiej od wielu lat jest haft artystyczny. Przy pomocy igły, muliny i kanwy tworzy zachwycające obrazy. Prace Artystki do 13 maja można podziwiać w dwóch obiektach muzeum. W Pałacu Mieroszewskich zobaczymy martwą naturę, portrety oraz przepiękne kwiaty, natomiast w zamku pełne realizmu krajobrazy oraz repliki obrazów znanych malarzy.

Dla Jubilatki Muzeum Zagłębia przygotowało kilka niespodzianek. Pierwszą był występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Będzinie, który wprowadził gości w wiosenny, pełen ciepła klimat. Drugą niespodzianką był recital Irminy Barczewskiej – Garus przy akompaniamencie Grzegorza Głowackiego, którzy przypomnieli najpiękniejsze utwory zarówno polskich, jak i zagranicznych wykonawców. Zwieńczeniem uroczystego spotkania były listy gratulacyjne od dyrekcji Muzeum Zagłębia i Zarządu Stowarzyszenia oraz życzenia i kwiaty od rodziny, znajomych, przyjaciół, członków Stowarzyszenia licznie przybyłych na jubileusz artystki.